وبسایت سلامتیکا

ایمنی جراحی در پاندمی کرونا + [راهکارهای کلینیک مایو] 1109 بازدید

ایمنی جراحی در پاندمی کرونا + [راهکارهای کلینیک مایو]

یکی از تاثیراتی که پاندمی کووید 19 بر بخش‌های بهداشتی درمانی گذاشته، ایجاد شرایط دشوار برای انجام جراحی است؛ چراکه با وجود ریسک ابتلای بیماران به این ویروس، ایمنی بیماران در اتاق‌های عمل، به خطر افتاده‌است. این مقاله به اقداماتی اشاره می‌کند که باید به منظور ارتقا ایمنی بیماران انجام شود.

5R: تکنیکی جهت کاهش خطاهای دارویی + [دانلود فیلم + عکس‌نوشته‌ها] 4233 بازدید

5R: تکنیکی جهت کاهش خطاهای دارویی + [دانلود فیلم + عکس‌نوشته‌ها]

یکی از علت‌های مهم مرگ و میر بیماران، خطاهای دارویی هستند و این در حالی است که می‌توان با انجام یکسری اقدامات، از بروز درصد زیادی از آنها جلوگیری نمود. در این مقاله با برخی از راهکارها برای کاهش خطاهای دارویی، آشنا خواهید شد.

جراحی ایمن: دومین چالش جهانی ایمنی بیمار WHO +[دانلود چک لیست + فیلم] 6398 بازدید

جراحی ایمن: دومین چالش جهانی ایمنی بیمار WHO +[دانلود چک لیست + فیلم]

در طی سالیان اخیر، سازمان جهانی بهداشت از قابلیت برگزاری چالش‌ها، برای ارتقا ایمنی بیماران استفاده کرده و سه چالش را راه‌اندازی نموده‌است. دومین چالش با موضوع ایمنی جراحی می‌باشد که در سال 2008، شروع گردید.

اولین چالش جهانی ایمنی بیمار WHO: مراقبت پاک، مراقبتی ایمن ‌تر 2675 بازدید

اولین چالش جهانی ایمنی بیمار WHO: مراقبت پاک، مراقبتی ایمن ‌تر

در سال‌های اخیر، به‌ علت مشکلاتی که در کل جهان وجود داشته، سه چالش جهانی ایمنی بیمار توسط سازمان جهانی بهداشت، متولد شده که اولین آنها با هدف پیشگیری از عفونت‌های ناشی از مراقبت‌های بیمارستانی بوده‌است.

سومین چالش جهانی ایمنی بیمار WHO: دارو بدون آسیب + [ویدیو] 3024 بازدید

سومین چالش جهانی ایمنی بیمار WHO: دارو بدون آسیب + [ویدیو]

سازمان جهانی بهداشت، در سال 2017، یک چالش جهانی را در تمام کشورها به راه‌انداخته و هدفش، کاهش آسیب‌های شدید و قابل پیشگیریِ ناشی از مصرف داروها و همچنین افزایش آگاهی عمومی در مورد مسائل ایمنی مربوط به استفاده از دارو می‌باشد. این مقاله، به ابعاد مختلف این چالش می‌پردازد.

6 نکته که پرستاران تازه ‌کار باید در مورد ایمنی دارو بدانند 3849 بازدید

6 نکته که پرستاران تازه ‌کار باید در مورد ایمنی دارو بدانند

اگرچه خطاهای دارویی، جزو خطاهای رایج هستند، اما می‌توان با به‌کارگیری راهکارهایی موثر، از بروز آنها جلوگیری کرد. این مقاله، به بیان برخی از نکاتی می‌پردازد که پرستاران تازه‌کار می‌توانند با توجه به آن، احتمال بروز این دست خطاها را کاهش دهند.

مدیریت ریسک داروهای پرخطر جهت حفظ ایمنی کارکنان سلامت + [راهکارهای CDC] 2953 بازدید

مدیریت ریسک داروهای پرخطر جهت حفظ ایمنی کارکنان سلامت + [راهکارهای CDC]

این مقاله، به بررسی عواملی می‌پردازد که باعث آسیب‌زایی داروهای پرخطر برای کارکنان سلامت می‌شود و در ادامه راهکارهایی که CDC برای محافظت از کارکنان سلامت در مقابل این داروها بیان کرده را عنوان می‌نماید.

5 لحظه‌ی مهم برای ارتقا ایمنی دارو + [دانلود پوسترهای WHO] 4659 بازدید

5 لحظه‌ی مهم برای ارتقا ایمنی دارو + [دانلود پوسترهای WHO]

سازمان جهانی بهداشت، لحظات مهمی را معرفی کرده که با پرسش سوالات درست در آن زمان‌ها، می‌توان باعث کاهش بروز خطاهای دارویی و در نتیجه ارتقا ایمنی دارویی شد. این مقاله، به بررسی این 5 زمان مهم و پرسش‌های کلیدی می‌پردازد.

نمونه‌های موفق بازی ‌سازی در سلامت + [دانلود ویدیوهای آموزشی] 1932 بازدید

نمونه‌های موفق بازی ‌سازی در سلامت + [دانلود ویدیوهای آموزشی]

گیمیفیکیشن یا بازی‌سازی، استفاده از مکانیزم‌های بازی در فضاهایی است که ماهیت بازی‌گونه ندارند ولی با هدف جلب توجه مخاطبان و افزایش تعامل آنها، به کار برده می شوند. یکی از حوزه هایی که در طی سالهای اخیر با این مفهوم عجین شده، حوزه سلامت می باشد که در ادامه، نمونه‌های موفق آن را بررسی می‌کنیم.

10 روش برای بهبود تجربه‌ی بیماران از بودنشان در بیمارستان 3460 بازدید

10 روش برای بهبود تجربه‌ی بیماران از بودنشان در بیمارستان

Penn Medicine در فیلادلفیا اخیراً یک مسابقه نوآوری را در سرتاسر سیستم بهداشتی خود راه اندازی کرده‌است تا روش‌هایی را برای بهبود مراقبت از بیمار، ابداع کند. از بین بیش از 1،750 ایده ارسال شده از طرف 1400 شرکت کننده در چالش "ایده‌های بزرگ شما" ، 10 ایده انتخاب شده‌است که می‌توانید در این مقاله بخوانید.

چگونه یک بیمارستان توانست با صرف 10 دقیقه در روز، ایمنی بیمار را بهبود ببخشد؟ 2958 بازدید

چگونه یک بیمارستان توانست با صرف 10 دقیقه در روز، ایمنی بیمار را بهبود ببخشد؟

امروزه بیشتر پیشرفت‌های مراقبت‌های سلامت، شامل فعالیت‌های بسیار هزینه‌بر و پیچیده است. اما این مقاله، تجربه‌ی موفق بیمارستان چشم روتردام که توانسته با صرف هزینه بسیار ناچیز، مراقبت از بیمار را بهبود ببخشد را بررسی می‌کند.

قدرت شفابخشی صداهای آشنا برای بیماران کمایی + [ویدیویی از ایده‌ی پاناسونیک] 2131 بازدید

قدرت شفابخشی صداهای آشنا برای بیماران کمایی + [ویدیویی از ایده‌ی پاناسونیک]

با توجه به نتایج تحقیقات، شنیدن صداهای آشنا برای بیمارانی که در کما به سر می برند، می تواند بسیار موثر و شفابخش باشد. این ویدیو نشان می‌دهد که چگونه شرکت پاناسونیک، یک کمپین موثر در راستای کمک به تسریع بهبودی این بیماران برداشته‌است.

آیا استفاده از ماسک‌های N95 می‌تواند باعث ایجاد زخم فشاری شود؟ 1339 بازدید

آیا استفاده از ماسک‌های N95 می‌تواند باعث ایجاد زخم فشاری شود؟

در بحران جهانی کرونا ویروس، کادر درمان مجبور به استفاده از ماسک‌های N95 برای مدت‌های طولانی هستند و این موضوع، باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها شده‌است. این مقاله، به این موضوع می‌پردازد که آیا استفاده از این ماسک‌ها، به خودی خود باعث ایجاد زخم فشاری در کارکنان سلامت می‌شود یا دلایل دیگری نیز دخیلند؟

از زخم فشاری چه می‌دانید؟ 5765 بازدید

از زخم فشاری چه می‌دانید؟

این مقاله، به توضیحاتی پیرامون علل ایجاد زخم بستر، نواحی درگیر، افراد در معرض خطر، مدت زمان ایجاد، علائم، عوارض و عوامل ایجاد کننده‌ی زخم می‌پردازد.

چرا ایمنی کارکنان سلامت، در پاندمی کرونا پررنگ‌ تر شد؟ 769 بازدید

چرا ایمنی کارکنان سلامت، در پاندمی کرونا پررنگ‌ تر شد؟

این مقاله، به این موضوع می‌پردازد که کارکنان سلامت نمی‌توانند در محیط‌های غیر ایمن و در شرایطی که خسته و تحت فشار هستند، مراقبت‌های با کیفیت و ایمن را برای بیماران فراهم نمایند. در نتیجه اگر محیط برای کارکنان سلامت، ایمن نباشد، چطور می‌توان انتظار داشت که برای بیماران ایمن باشد؟!

اقدامات پیشنهادی WHO جهت پیشگیری از اتصالات نادرست کاتترها و لوله‌ها 2060 بازدید

اقدامات پیشنهادی WHO جهت پیشگیری از اتصالات نادرست کاتترها و لوله‌ها

خطای ناشی از اتصالات نادرست، از آنجایی نشات می‌گیرد که لوله‌ها و کاتترها و لوازم متعددی که از آنها برای تجویز از طرق مختلف استفاده می‌شود، می‌توانند به یکدیگر متصل گردند. این مقاله، راهکارهای سازمان جهانی بهداشت برای جلوگیری از این خطا را ارائه می‌کند.

توصیه‌های WHO برای برنامه‌ریزی کمپین روز جهانی ایمنی بیمار 2020 3878 بازدید

توصیه‌های WHO برای برنامه‌ریزی کمپین روز جهانی ایمنی بیمار 2020

در این مقاله، ضمن آشنایی با موضوع و شعار "روز جهانی ایمنی بیمار 2020" و همچنین تاریخچه‌ای از ایجاد چنین روزی، با ایده‌هایی آشنا خواهید شد که WHO برای برگزاری هرچه بهتر کمپین‌های ایمنی بیمار، بیان کرده‌است.

بهترین راه رسیدن به تزریق ایمن: حفظ ایمنی کارکنان سلامت 1444 بازدید

بهترین راه رسیدن به تزریق ایمن: حفظ ایمنی کارکنان سلامت

این مقاله پس از بیان راهبردهای مهم برای دستیابی به ایمنی تزریقات، به این مهم می‌پردازد که اگر به‌طور هم‌ز‌مان، علاوه بر ایمنی بیمار، به ایمنی افرادی که تزریق را انجام می‌دهند نیز توجه نکنیم، "ایمنی تزریق" هرگز به دست نمی‌آید.

جدیدترین مقالات