نمونه‌های موفق بازی ‌سازی در سلامت + [دانلود ویدیوهای آموزشی]

نمونه‌های موفق بازی‌سازی یا گیمیفیکیشن در سیستم سلامت:

 

1. بازی‌سازی در سلامت: تمرینات فیزیوتراپی

 

تکنولوژی مطرح شده در این برنامه، برای کمک به بیماران جهت انجام دادن تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی آنها می‌باشد که در آن، از فناوری حسگر حرکتی استفاده شده است.
این برنامه، طیف وسیعی از ویژگی‌های مختلف را برای درگیر نگه داشتن بیماران و مطلع کردن پزشکان از پیشرفت آنها دارا است.

این برنامه، این امکان را به بیماران می دهد که موارد زیر را خودشان انتخاب کنند:
- مربی مجازی و متحرک
- موزیک دلخواه
- محیط سه بعدی مورد نظر
و...


در این برنامه، بیماران می‌توانند در ازای حرکات مناسب، امتیاز دریافت نمایند و همچنین می‌توانند چالش‌هایی را تعریف نموده و از دوستان و خانواده خود، برای شرکت در آن دعوت کنند.
این نرم افزار، نه تنها حرکات را مانیتور می‌کند، بلکه تعداد تکرار فعالیت‌ بیماران را نیز می‌شمارد و اطلاعات را در سیستم کلود خود ذخیره نموده و در تحلیلات بعدی از آنها استفاده می‌نماید.

 

 

2. بازی‌سازی در سلامت: یادآوری مصرف داروها

 

- برنامه سلامتی منگو، امکانی را فراهم کرده‌است که بیماران می‌توانند با استفاده از آن، صرفاً به خاطر مصرف داروهای خود، پاداش‌های پولی کسب کنند.

- بیماران می‌توانند هشدارهایی را جهت یادآوری، تنظیم کنند و هر بار که داروی خود را مصرف می‌کنند، امتیاز کسب می‌نمایند.

- با گذشت زمان و همانطور که بیماران به برنامه خود ادامه می‌دهند، پاداش‌های بیشتری مانند کارت‌های هدیه 5 تا 10 دلاری دریافت می‌کنند.

- نوع دیگری از پاداش، حتی شامل کمک‌های مالی به سازمان‌های خیریه ‌و یا سازمان‌های محافظت از حیوانات است. تصور کنید که بتوانید فقط با مصرف داروهای خود، به یک حیوان نیازمند نیز کمک کنید.

 

ادمین سایت

این مقاله در تاریخ 1399/08/10 در سایت سلامتیکا (سلامت، کیفیت و ایمنی) منتشر شده و در تاریخ 1399/10/25 به‌روزرسانی گردیده‌است.

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بیان کنید