2 نکته کاربردی: داروهای با هشدار بالا + [دانلود فیلم‌‌های آموزشی]

در این قسمت، فیلم‌های آموزشی تولید شده توسط تیم سلامتیکا

در مورد نکات مهم دستورالعمل داروهای با هشدار بالا، قرار داده شده‌است:

 

نکته 1)

نکات ایمنی نگهداری انسولین

  • آمارها نشان می‌دهد که یکی از مواردی که منجر به بروز خطاهای دارویی و به خطر افتادن ایمنی بیماران می‌شود، دادن داروی اشتباه به آنها است. این خطا، زمانی که در مورد یک داروی با هشدار بالا اتفاق بیافتد، می تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به‌همراه داشته باشد.
  • یکی از مواردی که برای اجتناب از این نوع خطاها می‌توان انجام داد، جداسازی ویال‌های یک دارو بر حسب نوع آن می‌باشد که در این فیلم آموزشی، بدان پرداخته شده‌است.

 

 

نکته 2)

نکات ایمنی نگهداری و تزریق انسولین

  • ویال‌های انسولینی که در اتاق درمان بخش باز می‌شوند، معمولاً به مدت ۲۸ روز تاریخ انقضا دارند، درنتیجه ثبت و درج تاریخ باز کردن آن، بر روی ویال انسولین و همچنین توجه به تاریخ انقضا آن، از نکات بسیار مهم است.
  • توجه به این نکته نیز مهم است که وقتی یک پرستار، واحدی از انسولین را برای تجویز به بیمار می‌کشد، الزامی است توسط پرستار دیگر، چک شود.

 

 

منتظر نکات مهم بعدی که در قالب فیلم‌ آموزشی و به‌زودی در این قسمت قرار می‌گیرد، باشید...

 

ادمین سایت

این مقاله در تاریخ 1399/12/21 در سایت سلامتیکا (سلامت، کیفیت و ایمنی) منتشر شده و در تاریخ 1400/02/02 به‌روزرسانی گردیده‌است.

برای آشنایی بیشتر با نکات مهم دارویی، این مقالات را نیز بخوانید و فیلم‌های آموزشی مربوطه را مشاهده نمایید.

مدیریت ریسک داروهای پرخطر جهت حفظ ایمنی کارکنان سلامت + [راهکارهای CDC] 2832 بازدید

مدیریت ریسک داروهای پرخطر جهت حفظ ایمنی کارکنان سلامت + [راهکارهای CDC]

این مقاله، به بررسی عواملی می‌پردازد که باعث آسیب‌زایی داروهای پرخطر برای کارکنان سلامت می‌شود و در ادامه راهکارهایی که CDC برای محافظت از کارکنان سلامت در مقابل این داروها بیان کرده را عنوان می‌نماید.

5 لحظه‌ی مهم برای ارتقا ایمنی دارو + [دانلود پوسترهای WHO] 4548 بازدید

5 لحظه‌ی مهم برای ارتقا ایمنی دارو + [دانلود پوسترهای WHO]

سازمان جهانی بهداشت، لحظات مهمی را معرفی کرده که با پرسش سوالات درست در آن زمان‌ها، می‌توان باعث کاهش بروز خطاهای دارویی و در نتیجه ارتقا ایمنی دارویی شد. این مقاله، به بررسی این 5 زمان مهم و پرسش‌های کلیدی می‌پردازد.

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بیان کنید