10 روش برای بهبود تجربه‌ی بیماران از بودنشان در بیمارستان

چالش فناوری

بیمارستان‌هایی که به دنبال راه‌های ابتکاری برای بهبود مراقبت از بیمار هستند، کارکنانی که با بیماران کار می‌کنند را تشویق می‌نمایند تا ایده‌هایی در مورد چگونگی انجام بهتر کار، ارائه دهند. Penn Medicine در فیلادلفیا اخیراً یک مسابقه نوآوری را در سرتاسر سیستم بهداشتی خود راه اندازی کرده‌است تا روش‌هایی را برای بهبود مراقبت از بیمار، ابداع کند. به گفته‌ی افرادی که این چالش نوآوری را راه انداخته‌اند، سیستم بهداشتی مشتاق ایده گرفتن از کارکنان مشغول به کار در "خط مقدم" مراقبت است.

 

شرکت کنندگان با اساتید دانشکده کسب و کار دانشگاه پنسیلوانیا کار کردند تا پیشنهادات خود را برای "چالش ایده‌های بزرگ شما" ارائه دهند. از بین بیش از 1،750 ایده ارسال شده از طرف 1400 شرکت کننده، 10 ایده انتخاب شد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. کوین ماهونی، مدیر اداری Penn Medicine اعلام کرده که با توجه به بازخوردهای خوبی که در طی این چالش دریافت شده، در آینده نیز مسابقات نوآوری دیگری با تمرکز بر موضوعات هدفمندتر مانند کاهش 10 درصدی هزینه‌ها یا کاهش مدت زمان اقامت در بیمارستان برگزار می‌کند.

 

digital-map-for-patients

 

  1. نقشه دیجیتال / علامت‌گذاری بیمارستان  

به نظر می‌رسد که یافتن مسیر، هنگام چرخ زدن در بیمارستان، یکی از بزرگترین چالش‌ها (چه برای بیماران و چه برای کارمندان) است. این مشکل می‌تواند باعث تأخیر افراد در رسیدن به جلسات و یا وقت‌های تعیین شده ویزیت شود و تجربه‌ای که ممکن است استرس‌زا باشد را بدتر کند. از جمله ایده‌های پیشنهاد شده برای غلبه بر این مشکل، تهیه‌ی نقشه دیجیتال، علائم دیجیتال و تقسیمات رنگی است.

 

  2. مدیریت ترخیص بیمار  

فرآیند ترخیص از بیمارستان را می‌توان با زمان انتظار برای دریافت نتایج تصویربرداری و آزمایشات، گره زد که این موضوع می‌تواند باعث به تاخیر افتادن ترخیص بیماران و خالی شدن تخت‌های بیمارستان شود. در نظر گرفتن یک اتاق با امکاناتی مثل صندلی‌های خوابیده، تلویزیون و اینترنت، به بیماران کمک می‌کند تا در عین حال که در بیمارستان هستند، در راهروها و قسمت‌های پذیرش بیمارستان، ترافیک ایجاد نکنند.

 

a-room-for-patients-families-to-mourn-loved-ones

 

  3. یک اتاق اختصاصی برای خانواده‌ها جهت عزاداری  

از آنجایی که ممکن است خانواده‌ای مسافت زیادی را طی کرده باشد تا از خدمات بیمارستان برای بیمارش استفاده کند، لازم است که مکانی آبرومند را برای گذراندن زمان در کنار عزیزی که فوت کرده، داشته باشد. در نتیجه، در نظر گرفتن یک اتاق سوگواری که در آن، اعضای خانواده می‌توانند با متوفی در یک فضای آرام وقت بگذرانند، می‌تواند این مسئله را حل کند.

 

  4. تسریع در نوبت‌های ویزیت ارجاع‌شده  

بیمارانی که بین ارائه‌کنندگان مختلف خدمات سلامت، ارجاع داده می‌شوند، اغلب ماه‌ها برای رسیدن نوبت خود منتظر می‌مانند که این مسئله می‌تواند منجر به مختل شدن فعالیت کلینیک‌های مراقبت‌ فوری شود. یک راه حل برای رفع این معضل، می‌تواند در نظر گرفتن زمان‌های رزرو شده برای ارجاعات جدید درون سیستمی باشد.

 

 

  5. رسیدگی آنلاین به امور بیمار  

به‌منظور کاهش زمان انتظار بیماران برای تعیین وقت ملاقات و پر کردن فرم‌های مشخصات و پرسشنامه‌های مختلف، بیماران می‌توانند بسیاری از این کارها را قبل از اینکه پا به مطب پزشک بگذارند، انجام دهند. یک برنامه‌ی تحت وب می‌تواند این خدمات را فراهم کند، به بیماران در مسیریابی محوطه‌ی بیمارستان کمک نماید، مشخص کند که بیمار چه مدارک یا داروهایی را باید برای ویزیت به همراه داشته باشد و غیره.

 

  6. فیلم‌های آموزش به بیمار  

افرادی که تحت عمل جراحی تهاجمی، انتخابی و غیره قرار می‌گیرند، ممکن است استرس زیادی داشته باشند. ارائه آگاهی بیشتر در مورد فرآیند کار از طریق یک ویدیو در یوتیوب یا از طریق یک وب‌سایت اختصاصی برای بیماران، می‌تواند این تجربه را تسهیل کرده و به بیماران کمک کند تا قبل از عمل، سوالات آگاهانه خود را مطرح کنند. در بیمارستان‌های دانشگاه جفرسون، یک برنامه‌ی آزمایشی در حال انجام است که به این موضوع می‌پردازد.

 

Mobile-app-for-patient’s-care 

  7. اپلیکیشن تلفن همراه جهت طرح‌ریزی مراقبت از بیمار  

یکی از ایده‌های پیشنهاد برای کاهش اضطراب بیماران، ایجاد یک اپلیکیشن برای بیمار است که بتواند به عنوان مثال در هنگام مراجعه به بیمارستان برای جراحی‌ الکتیو، کارهایی که باید انجام شود را پیگیری کند. این اپلیکیشن، مواردی چون: چک لیستی از یادآوری‌ها، رضایت آگاهانه و کمک‌هایی برای تصمیم‌گیری بهتر را فراهم می‌کند. همچنین برنامه‌ی مذکور می‌تواند یک چک لیست بعد از عمل، همراه با یادآوری‌هایی جهت اطمینان از روند ریکاوری بیماران را  فراهم کند.

 

patients-stay-connected-with-friends-and-family

 

  8. کمک به بیماران جهت حفظ ارتباط با دوستان و خانواده  

یکی از نقاط ضعفِ بودن در بیمارستان، این است که از خانواده و دوستان جدا می‌شوید. یکی از گروه‌های شرکت ککنده در این چالش، پیشنهاد داد که امکان استفاده از "اسکایپ"  به‌صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته، در دسترس باشد تا به بیماران کمک کند که با خانواده و دوستان خود در تماس باشند.

 

  9. دستبندهای قابل اسکن به‌منظور جلوگیری از اشتباه شدن داروها  

یک گروه، جهت حصول اطمینان از اینکه داروی صحیح، به بیمار صحیح داده می‌شود، پیشنهاد کرد که اطلاعات مربوط به داروهای بیمار، در مچ بندهای قابل اسکن قرار گیرد. طبق گزارشات، خطاهای دارویی در یکی از بیمارستان‌هایی که از این روش استفاده کرد، به شدت کاهش یافته‌است.

 

  10. کمک به غیر انگلیسی زبانان  

برای بیمارانی که انگلیسی صحبت نمی‌كنند، استفاده از کارت‌های تصویری که دارای نمادهای بصری هستند، می‌تواند به آنها كمك كند تا نیازهای خود را به پرسنل بیمارستان، تفهیم نمایند. این کارت‌ها مخصوصاً در صورت عدم حضور افراد خانواده یا مترجم بیمار و همچنین در مواقع اضطراری که بیمار درد و یا نیاز به برقراری تماس با نزدیکان خود را دارد، بسیار کاربردی هستند.

ادمین سایت

این مقاله در تاریخ 1399/08/07 در سایت سلامتیکا (سلامت، کیفیت و ایمنی) منتشر شده و در تاریخ 1399/10/24 به‌روزرسانی گردیده‌است.

این ویدیو که نشان‌دهنده‌ی ایده‌ی جذاب شرکت پاناسونیک در مورد بهبود تجربه‌ی بیمار و خانواده‌ها در بیمارستان می‌باشد را حتما مشاهده نمایید.

قدرت شفابخشی صداهای آشنا برای بیماران کمایی + [ویدیویی از ایده‌ی پاناسونیک] 2085 بازدید

قدرت شفابخشی صداهای آشنا برای بیماران کمایی + [ویدیویی از ایده‌ی پاناسونیک]

با توجه به نتایج تحقیقات، شنیدن صداهای آشنا برای بیمارانی که در کما به سر می برند، می تواند بسیار موثر و شفابخش باشد. این ویدیو نشان می‌دهد که چگونه شرکت پاناسونیک، یک کمپین موثر در راستای کمک به تسریع بهبودی این بیماران برداشته‌است.

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بیان کنید